Fogathajtó Verseny Budapest: Fogathajtó Verseny - Országos Bajnokság Budapest - Gotravel

Rovat Rovatok – 0 db találat

1. Megyei Lapok
  2. Fogathajtó Világkupa-forduló – A Magyar Lovassport Szövetség Hivatalos Weboldala
  3. 1941 Budapest, Nemzetközi fogathajtó verseny photo (non PC)

Megyei Lapok

fogathajtó verseny budapest 3

fogathajtó verseny budapest hungary

1941 Budapest, Nemzetközi fogathajtó verseny photo (non PC)

A Nagydíjon négyen teljesítették a 145 centiméteres akadályokkal teli pályát hibátlanul. Közülük végül az osztrák Peter Englbrecht állt a dobogó első fokára, míg a legjobb eredményt Faluhelyi Ádám nyerte el harmadik helyezésével. A vasárnapi fogathajtó döntőt kitüntetett figyelemmel kísérték a szakmaibeliek és az érdeklődők egyaránt, különös tekintettel arra, hogy Dobrovitz József által magyar vonatkozása is lett a döntőnek, szólt tehát a "Papp Lászlóban" a hazai buzdítás. Hagyományosan a tíz legjobb négyesfogat-hajtó versenyezhet a fedeles világkupa-sorozatban, ahol majd az első hat vehet részt a döntőben, február 7-9. között Bordeaux-ban. Szorosnak bizonyult a futam, ám végül a 13-szoros holland világbajnok, Ijsbrand Chardon nyerte a vasárnapi versenyt, mögötte fia, Bram Chardon végzett, Dobrovitz József pedig a harmadik helyen zárt. A kettős holland siker után a lovas show folytatódott, ugyanis egy világpremierrel készültek a rendezők, amelyben az Arany ló legendáját dolgozták fel és tűzték színpadra lovasok és lovas kaszkadőrök közreműködésével.