Dacia Sandero Teszt

Hogy ez bő 1 literrel több a gyárilag megadottnál? Nem gond, hiszen ha már túl van valaki a gyorsulgatós időszakán, az biztos, hogy még kevesebbel is eljár, viszont, ami így is tuti, hogy aki csak a nyélgázt ismeri, annak sem lesz több 6-7 liternél a fogyasztás! Az sok? Akkor tessék lelépni néha a jobb oldali pedálról! Karakteres, nem kerek – tetszik. Tudom, eddig is elhangzott egy-két kritizált részlet az autóról, de ezek nem olyan eget rengető dolgok, amikkel használhatatlan lenne egy autó. Azt viszont tényleg nem értem, hogy az ajtók sarkait miért hagyták ilyen élesnek! Nem hasít ék alakot a levegőbe, de ha nekimegyünk, azt bizony megérezzük. Márpedig ha például gyereket rakunk be hátra, akkor könnyedén előfordulhat, hogy beütjük a karunkat, de elég egy szűk parkoló hely és ilyenkor is elég necces az arcunk előtt elhúzó veszélyforrás. Szerintem a modellfrissítés előtt ezen érdemes lenne elgondolkodni, főleg, mert amúgy igen szép, négy csillagos minősítést kapott a Sandero az Euro NCAP töréstesztjén, tehát biztonságos az autó.

  1. ,,Megéri a pénzét a kicsi Duster,,: Dacia SANDERO STEPWAY 2019 - teszt és bemutató + ENG SUB - YouTube
  2. Dacia Sandero TCe 90 teszt 2021 | Alapjárat
  3. Majdnem telitalálat - Dacia Sandero 0.9 TCe-teszt
  4. Dacia Sandero teszt: válságos időkre - JÁRMŰIPAR.HU
  5. A legőszintébb autó - Dacia Sandero Stepway teszt - tesztauto.hu

,,Megéri a pénzét a kicsi Duster,,: Dacia SANDERO STEPWAY 2019 - teszt és bemutató + ENG SUB - YouTube

A piac egyik legolcsóbb új autója, és még érintőképernyős navigáció is van benne. Az orrán meg Dacia-logó, ki érti ezt. A fapadosnak indult márka ma már tisztességes minőséget kínál a Sanderóval, csak a 900 köbcentis turbómotor-ötfokozatú kézi váltó kombóval kellett volna kicsit többet melózni. A piac legolcsóbb új autója a Sandero, jobban felszerelve sem száll el teljesen az ára (A képre kattintva galéria nyílik! ) Ki gondolta volna, hogy ez lesz: a lesajnált kis Dacia mára a Renault fejőstehenévé vált. A szerény képességű első Logantól eljutottunk olyan autókig, amelyeket az anyacég szemrebbenés nélkül árul sajátjaként egyes piacokon, még véletlenül sem daciásan nyomott áron. Kellett ugyan hozzá pár év, hogy a Dacia sikertörténet legyen, de megérte a türelem, szép lassan az előítéletek is eltűnnek. Legalábbis tőlünk nyugatabbra, mert itthon vannak (és lesznek) még, akik szerint ciki Daciát venni. Pedig nem az, és ezért a mondatért nem vettek meg minket kilóra, sőt még csemegekosarat sem kaptunk.

Modern extrákat ne keressünk a listán, a manuális klíma felára is 200 ezer forint. Ajánlott motor A nyolcszelepes, érces hangú Renault-benzinmotorok kiforrott konstrukciók, alul is megfelelően húznak. Nagy különbség nincs érzetre a 75 lóerős 1. 4-es és a 90 lóerős 1. 6-os között, így az olcsóbb ajánlható. Egyik sem túl halk vagy dinamikus, de teszik a dolgukat. A nyomatékosabb 1. 5-ös dízelek korszerű, közös-nyomócsöves motorok 65 és 86 lóerővel, fogyasztásuk öt liter körüli. Fenntartási költség A Sandero alkatrészeinek hetven százaléka a Loganból származik, a négyajtós modell pedig már bizonyította megbízhatóságát, komoly probléma nem szokott előfordulni vele. Mindkét autó főbb részegységei korábbi Renault modellekből származnak, így kiforrott konstrukciónak tekinthetőek. Biztonság A Sandero három csillagot kapott az Euro NCAP töréstesztjén, frontális ütközésnél a vezető és az első utas combja van az átlagnál nagyobb veszélynek kitéve. Széria az ABS és egy légzsák, felárért még három lufit és pirotechnikai övfeszítőt vehetünk.

Dacia Sandero TCe 90 teszt 2021 | Alapjárat

Tartós és egyben lágy A futómű továbbra is a Közép-Kelet európai harcmezőkre lett optimalizálva, hiszen kellően lágy rugózást biztosít, ezáltal könnyedén kimozogva a magyar úthálózat folytonossági hiányosságait. Persze a kellemes himbálózásnak ára van, hiszen komoly kanyarsebességet kevésbé tud produkálni a Sandero elöl Macpherson típusú háromszög alakú alsó lengőkaros, hátul csatol lengőkaros futóműve. A fékrendszer alapáron szolgáltatja a visszagurulásgátlót és az ESP-t, azonban hátra továbbra is dobféket kapunk – egyszerű, tartós, olcsó megoldás egy egyszerű, olcsó autóhoz. A Sanderóhoz a sebességkorlátozó funkció alapáron jár, a tempomat a második felszereltségi szinttől érhető el. A teszt írásával párhuzamosan jelent meg a hír, hogy az új Sandero mindössze 2 csillagot kapott az Euro NCAP törésztjén. Ez nagyrészt a 42%-osra értékelt asszisztens rendszereknek és a 41%-os gyalogosvédelemnek tudható be. Az Euro NCAP a kizárólag radarra hagyatkozó vészfékező rendszer hiányosságait emelte ki, mely csak az autókat képes felismerni, gyalogosokat és bicikliseket nem, valamint maga az autó sávtartásra sem képes.

ÚJ autó 3 MILLIÓ ALATT - DACIA Sandero teszt - YouTube

Majdnem telitalálat - Dacia Sandero 0.9 TCe-teszt

Nagyon mostoha úton lehetnek meglepetések, a jobb oldali ajtó kinyílt rodeózás közben a kiskunlacházi Duna-parton – szerencsére csak résnyire. Könnyen csavarodik az autó. Gyorsulásban verhető, nagy sebességnél markolni kell a kormányt, az egy tonnánál alig nehezebb kocsit könnyedén dobálja a szél. Darabos a vezetése, nincs benne semmi a Renault finomságából. Mennyibe kerül? Alapáron nagyon olcsón, 2, 15 millió forintért juthatunk az alapmodellhez (1, 0 literes, 75 lovas benzinmotorral), a legolcsóbb 90 lovas benzines turbós 2, 89 millió forintba kerül. Arctic felszereltségnél minden fontos benne van, csak a navigációs kütyüért kérnek plusz pénzt, 75 ezer forintot. Három év vagy 100 kilométeres garancia jár minden Daciához. Tolatóradart 60 ezer forintért, tempomatot ugyanennyiért adnak. Kép és szöveg: Biró Csongor

  1. Szobai Ventilátor, Levegő hűtő Webáruház
  2. ÚJ autó 3 MILLIÓ ALATT - DACIA Sandero teszt - YouTube
  3. Milyen üzletek lehetnek nyitva auto
  4. Olasz sáska testfelépítése
  5. Esterházy péter gyermekei
  6. Herczeg kis bálint szülei de
  7. Tulajdonjog bejegyzés mennyi idő
  8. Magyar influencer árak 2017
  9. Burger king shake ár
  10. Csaba névnapi köszöntők gyerekeknek
  11. Periódusos rendszerek - Meló Diák Taneszközcentrum Kft fizikai kémiai taneszközök iskolai térképek

Dacia Sandero teszt: válságos időkre - JÁRMŰIPAR.HU

Hogy megy? Nem érezni turbólyukat, a kis erőforrás nem szenved a velem együtt egy tonnás testtel, lefulladásra nem hajlamos. A turbós erőforrás felára 300 ezer forint, igaz, csak a csúcskivitelben lehet hozzájutni. A 90 lovas motor háromhengeres és csupán 896 köbcentis, jól kiegyenlített, kulturált járású, nagyon halk, a kuplung fent fog. Legnagyobb nyomatéka 135 Nm. Ötösben kilencvennél 2200-at, száz kilométer/órás sebességnél 2500-at, 110-nél 2800-at, 120-nál 3000-et, 130-nál 3200-at forog a főtengely percenként. A háromhengeres motor pont annyit ad, amennyit ígér, se többet, se kevesebbet. Nem túl sportos, ezért érdemesebb eco módban, lebutítva használni, mert akkor jobb a fogyasztása. A több mint ötszáz kilométeres teszt során 5, 3 literes átlagfogyasztást mértünk, hatótávja 1100 kilométeres. Milyen vezetni? A kormányzás indirekt, ötfokozatú váltója hosszú úton jár, ropog és keményen kapcsolható, a fékei puhák, a futóműve jól csillapít – miközben nagyon dobál hepehupás úton – érezni, hogy rossz utakra tervezték.

,, Megéri a pénzét a kicsi Duster,, : Dacia SANDERO STEPWAY 2019 - teszt és bemutató + ENG SUB - YouTube

A legőszintébb autó - Dacia Sandero Stepway teszt - tesztauto.hu

és az elektromos ablakok billenőkapcsolói sorakoztak. Kicsit furcsa helyre kerültek, de ilyesmiken nem akadtunk fenn, megszokható dologról van szó ugyanis. Még lejjebb egy kis tároló és a pohártartó kapott helyet, majd el is jutottunk a könyöklőig. Az állítható magasságú, varrott, multifunkciós kormány túloldalán az elektromos visszapillantókat lehetett állítgatni, továbbá egy Eco gomb is meglapult, melyet megnyomva mérséklődött a fogyasztást, használatánál kevésbé intenzív gázreakció volt jellemző. Néhány krómkeretes szellőző igyekezett feldobni a műanyag felületeket, melyek kopogósak, de valószínűleg tartósak, minőségük is rendben volt. Felszaladt a szemöldököm, mikor meghallottam, hogy a 900 köbcentis, 90 lovas, háromhengeres, benzines turbómotorral szerelt Sandero lesz tesztünk főhőse, de egy "na nézzük, mit tudsz"-féle felkiáltást követően egész hamar megbarátkoztam vele, ugyan nem egy erőmű, de lomhának sem mondanám, bár az Eco-módot azért inkább hagyjuk meg a városi közlekedésnek.